Výrobní Družstvo Brumovice

Vítejte na stránkách webové prezentace
Výrobního družstva "Slezská Hořina" Brumovice.

O nás

Výrobní družstvo bylo založeno v roce 1961 a kromě zemědělské výroby provozovalo i jiné činnosti, zaměřené na stavebnictví, strojírenství a chemickou výrobu.

Po transformaci firmy po roce 1989 se družstvo výhradně zaměřuje na výše uvedené činnosti.
Od roku 1995 se firma začala úspěšně zabývat výrobou tvrdých polyuretanových hmot.

Od této doby tato výroba prošla dlouhým stádiem vývoje, modernizací zařízení i obchodní činností a mnohaletými zkušenostmi v oboru výroby a zpracování tvrdých polyuretanových hmot. Již 20 let jsme jedním z předních výrobců polyuretanových hmot od objemové hmotnosti 35-60 kg/m3 u systému vypěňování PUR bloků a dále u objemové hmotnosti 60-180kg/m3 při vypěňování tvarových dílů ve formách. Při výrobě těchto polyuretanů používáme výkonná moderní ekologická zařízení. Řadíme se v České republice mezi největší výrobce a dodavatele polyuretanových výrobků, které mají využití ve stavebnictví, automobilovém průmyslu, strojírenství a dalších odvětvích, při kterých je potřeba zajistit výborné tepelně izolační vlastnosti. Díky legislativním opatřením ohledně zpracování odpadu, jsme i v této oblasti rozšířili program činnosti tak ,že na základě výzkumu jsme začali zpracovávat nevyužité polyuretanové odpady. Proto v dnešní době vyrábíme řadu výrobků pro stavebnictví s využitím těchto odpadů. Jedná se o suché tepelně izolační omítky, lehčené PUR betony a polyuretanové drtě , které se používají jako foukané izolace a jsou nabízeny široké veřejnosti pod obchodním označením IZOMALT.

V současné době jsme rovněž rozšířili výrobu pro automobilový průmysl, kde nabízíme dodavatelům nejen sendvičové PUR panely, ale pro zákazníka postavíme speciální nástavby chladírenské, mrazírenské a další. Tato činnost je nadále rozšířena tím, že vyrábíme speciální PUR jádra ve formách dle požadavku zákazníka, které nadále jsme schopni ručně i vakuově laminovat.

Další oblastí, kterou se naše firma zabývá, je povrchová úprava kovů jako je tryskání, metalizace a žíhání . Při tryskání se používá litinová drť a jsme schopni ošetřit výrobky o velikosti 9 x 5 x 4,5 m. Při žíhání kovů používáme elektrickou žíhací pec, kde můžeme zpracovávat díly o velikosti 3,9 x 2,5 x 1,4 m.

Poslední činností, kterou se naše firma zabývá a máme k tomu i legislativně schválená zařízení , je oblast skladování a prodej hnojiv. Rovněž poskytujeme služby ke stáčení a skladování pohonných hmot.

Aktuálně

všechny aktuality »